Mangala Tatlı Bir Şeyler Atın

Mangala Tatlı Bir Şeyler Atın

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte mangallar ve mangallarla birlikte etler sevenleriyle buluşmuş olur. Izgaraya etleri en güzel yerlerinden itina ile seçilmiş parçalar yerleştirilir ve mangal başlar. Hergün et hergün et diyenlerdenseniz size et dışında mangal yapabileceğiniz bir kaç farklı alternatiften bahsedeceğiz.

Izgarada erik desek? Evet yanlış okumadınız. Izgaraya bir kaç büyük ekşi eriği dizip yanmayacak şekilde kızartın ve ekşi krema ile soslayıp afiyetle yiyin. Bunun yanında tuzlanmış mısırı da ekleyebilirsiniz.

Bir büyük muzu ızgarada pişirmeyi denediniz mi? Size biraz abartı gibi gelebilir fakat iri bir muzu soymadan ortadan ikiye kesip kabuğunualta gelecek şekilde hafif ateşte kızartmayı deneyin. içine de tıpkı bir kumpir hazırlar gibi bilimum yiyecekle doldurarak da değişik bir mangal deneyimi yaşayabilirsiniz.

Sizi şaşırtmaya devam ediyoruz. Şeftalilerinizi ortadan ikiye kesip ızgaraya atın. İşi daha çılgın bir hale getirmek için de şeftalilere bal ve tereyağı sürün. Biraz da tarçın ilave ederek et dışında da mangal yapılabileceğini tüm misafirlerinize kanıtlamanın zevkini yaşayın.

POPÜLER YAZILAR