Meşgul İnsanlar İçin Diyet Önerileri

Meşgul İnsanlar İçin Diyet Önerileri

Meşgul insanların diyete başlama kararlarını bir türlü uygulamaya sokamaması ya da bu meşgul hayatlarında uygulamaya başladıkları diyetten randıman alamaması çok sık karşılaşılan bir durumdur. Bu tip insanlar o kadar meşguldür ki bırakın diyeti normal bir akşam yemeği yemek onlar için bir lütuf sayılır. Günlerinin çoğunu oradan oraya koşuşturup ayak üstü fast fodd larla beslenmekle geçirirler. Bunun sağlıksız bir yaşam tarzı olduğunu fark etmek için zayıf düşüp hastalanmaları gerekebilir. Çünkü bu meşguliyet içerisinde nasıl beslendiklerini farkedemeyecek kadar yoğun bir yaşamları vardır. Buna benzer bir yaşam tarzınız varsa sizin için bir kaç öneride bulunabiliriz;

Bugün, hemen şimdi başlayın: Vakit kaybetmeden hemen diyete başlayın.

2 gün boyunca yediklerinize özel bir ilgiyle dikkat edin. Şekerli ve zararlı içeciklerden uzak durun. Göreceksiniz ki kalorisi az ve sağlıklı beslenmeye başladığınız ikinci günde bu size olumlu bir şekilde geri dönecektir.

Daha az kalori tüketin. Daha az yemek yiyin demiyoruz. aksine kalorisi az olan gıdaları yemeyi tercih edin. Mesela sade bir yoğurt bir öğünde sizi besler ve tok tutar. Bunun yanında çok çok az kalori almış olursunuz. Üzerinde az yağlı ya da yağsız gibi ibareler olan ürünleri tüketirken dikkatli olun. Sakın bu ibarelere aldanıp da dozu kaçırmayın. Paketlerin üzerinde yağsız da olsa alacağınız kalori miktarı mutlaka yazar. Bu etiketlerden yola çıkıp günlük aldığınız kaloriyi takip edebilirsiniz.

Haftada bir günü "sağlıklı beslenme günü" ilan edin. O gün alkolden uzak durun, u tüketiminizi arttırın, bol bol meyve yiyin. Bunun size nasıl bir etkisi olacağını denemeden göremezsiniz. Ancak size ufak bir ipucu; sağlığınıza olan etkisini fazlasıyla hissedeceksiniz.

Egzersiz, koşu ya da yüzme gibi aktiviteler için kendinize vakit ayırın. Meşgul bir insansanız bunu yapmak size çok zor gelecek biliyoruz. Fakat sağlığınız için bunu yapmanız iyi olur demiyoruz, bunu yapmalısınız diyoruz.

Diyet yaparken hızlı kilo vermekten kaçının. Hızlıca kilo vermenize yol açabilecek sert diyetler başlarda size büyük kilolar verdirebilir ama uzun vadede bu kiloları fazlasıyla alır ve sağlığınızı riske atmış olursunuz. Kendinize karşı makul olun ve zaman bırakmayı öğrenin.

POPÜLER YAZILAR