Metabolizmanızı Hızlandırın

Metabolizmanızı Hızlandırın

Metabolizmanızı hızlandırmak için yapabileceğiniz bazı basit ip uçları;

Sağlıklı Yağlar Tüketin : Salatanıza gerçek zeytin yağı döküp afiyetle yiyin. Böylece salatadan alacağınız enerjiyi maksimize etmiş olacaksınız.

Günde 8 Saat Uyuyun : Uyku vücudunuzu onarmak ve sizi yeni güne hazırlamak için çok önemli bir aktivitedir. Bu yüzden uykusuz kalmamaya ve mümkünse günde 8 saat uyumaya çalışın. Bu metabolizmanızı hızlandıracak ve uykusuzluk yüzünden gün içinde bitkin düşmemenizi sağlayacaktır.

Sık Sık Yiyin : Günde 3-4 öğün fakat küçük porsiyonlarla yemek yiyin. Böylece metabolizmanız sürekli hareket halinde kalacaktır. Ayrıca bu küçük öğünler sizi yormamış olacak.

Yoğun Diyetlerden Kaçının : Günde 1500 daha az kalori vaat eden diyetlerden uzak durun. Bu tip diyetler kalorilerin yanında günlük ihtiyacınız olan hayati besinleri de almanızı engellediği için vücudunuza yarardan çok zarar getirecektir.

Günde 2-3 Litre Su İçin : Su hayattır. Bir günün tamamına yayacak şekilde 3 litre suyu midenize indirin. Bu da metabolizmanızı hızlandıracak ve suyun açlığınızı bastırma özelliği sayesinde aldığınız kalori miktarı da azalacaktır.

 

POPÜLER YAZILAR