Mükemmel Cilt İçin Bunları Yiyin

Mükemmel Cilt İçin Bunları Yiyin

Siz de işe yaramaz ve fazlasıyla pahalı güzellik ürünlerini kullnamaktan sıkıldınız mı? Bu etkisiz elemanlardan kurtulup, mükemmel cilt için yemek yeme vakti geldi. İşte sağlıklı bir cilt için her gün yiyebileceğiniz yiyecekler:

Pırasa: İçeriğindeki K vitamini yüksek tansiyonu düşürüyor. Kan dolaşımına iyi geliyor. Bu da stresinizin azalmasına yardımcıdır. Stres, cildi kötü etkileyen bir faktördür. Pırasa ayrıca, içeriğindeki sodyum, potasyum ve su sayesinde vücutta su kaybını engeller. Su kaybetmeyen cilt daha canlı ve sağlıklı görünür.

Havuç: İçeriğindeki vitamin A ile, ölü hücreleri giderir. Cilt kanserinin önlenmesine yardımcıdır.

Bitter çikolata: Antioksidanlar açısından zengin olan bitter çikolata, yağ asitleri içerir. Ayrıca içerdiği flavanoller sayesinde parıldayan bir cilde sahip olabilirsiniz. Bitter çikolatadaki antioksidanlar, ciltteki pürüzleri gideriyor ve güneşin neden olduğu hasarlara karşı cildi koruyor. Ayrıca kakao, arterleri rahatlatır. Kan dolaşımını artırarak daha sağlıklı bir cildin yolunu açar.

Hindistancevizi yağı: En zengin doymuş yağ kaynağıdır. Çok güçlü bir antibakteriyel ve antiviral ajan olan lauric asit, hindistancevizi yağında bulunur. Virüs, akne, ateş ve enfeksiyonu giderir. Ayrıca, içeriğindeki vitamin E sayesinde, cildinizi kırışıklıklara karşı korur ve yumuşatır. Hindistacevizi yağını vücut kremi olarak da kullanabilirsiniz.

POPÜLER YAZILAR