Mutlu Çiftler Daha Uzun Yaşar

Mutlu Çiftler Daha Uzun Yaşar

Mutlu bir evlilik sizi daha uzun yaşatabilir mi? Bu soruya kesin bir yanıt vermek zor ama bulgular mutlu beraberliklerin hayatın tüm alanında etkisini olumlu etkilerle gösterdiğini ortaya koyuyor. İşin en güzel yanı mutlu bir aile bireyinin bu mutluluğunu ve olumlu etkilerini diğer aile bireylerine bulaştırıyor olması. Yani mutluluk bulaşıcı ve etrafınızdaki insanlara bunu bulaştırıyorsunuz.

Bu bulaşıcı mutluluk kalp hastalığı riskini azaltıyor. Antioksidan seviyesini arttırıyor. Bunun neticesinde vücutta fiziksel iyileşmeler de görülebiliyor. Çiftlerin sağlıklı yaşlanmalarıyla birlikte daha uzun ömürlü bir hayat sürmeleri için katkıda bulunabiliyor.

İyimser (optimist) olmak psikolojik olarak iyi etkiler doğurduğu gibi dolaylı yoldan spor ve egzersiz yapma dürtülerini ateşlediği için sağlıklı bir bünyeye kavuşmaya yardımcı oluyor. Gelecek kaygısı yaşamamak vücuda her anlamda katkıda bulunuyor. Sigara ve alkol tüketiminin azaltıklası ile birlikte bu etkiler katlanarak artıyor.

Hastalıklardan korunmak ve bağışıklık sisteminin gelişmesi için de faydalı olan bu iyimserlik eşlerin fizyolojik ve psikolojik anlamda daha güçlü bireyler olmalarına neden oluyor.

Eşinize verebileceğiniz en güzel hediye sabah uyandığınızda onu yüzünüzde kocaman bir gülümseme ile karşılamak olmalıdır. Mutluluk evinize güneş ışığı gibi doğar ve size uzun ve mutlu bir hayat yaşamanızı sağlar.

POPÜLER YAZILAR