Peynir Yiyerek Daha Az kalori Alın

Peynir Yiyerek Daha Az kalori Alın

Peynirin olağanüstü bir besin olduğu aslında herkesçe bilinir. Hatta peynir sever insanların sayısı tahmin edeceğinizden daha fazla diyebiliriz. Kilo vermek isteyenler muhtemelen daha az peynir yemeleri gerektiğini düşünüp üzülebilir. Ama size iyi haberlerimiz var; süt ve süt ürünleri (başta peynir ve yoğurt) diyet için seçilen diğer besin kalitesi düşük yiyeceklere göre daha iyi bir seçim olabilir.

Mascarpone Peynirini Deneyin; Kahvaltınızda bir kaşık tereyğı yerine aynı ölçüde Mascarpone peynirini tüketirseniz tereyağına oranla yüzde 40 daha az kalori yüklemesi yapmış olacaksınız.

Krem Peynirli Sandviçler; Tam yağlı mayonezlerde kaşık başına 10 gram yağ ve yaklaşık 30 kalori alırsınız. Oysa aynı ölçüde krem peynirinde sadece 30 kalori mevcuttur. Bu da demek oluyor ki krem peynirli bir sandviç size mayonezden daha az kalori yüklemesi yapmış olacaktır.

Kısacası peynir ve yan ürünlerini tüketmeniz benzeri ürünleri tüketmenize oranla size kalori olarak daha az yük bindireceği için bu besinlerden aldığınız enerjiyi kısa sürede yakıp sağlıklı beslenmenize devam edebilirsiniz.

POPÜLER YAZILAR