Pilatesin Bilinmeyen Faydaları

Pilatesin Bilinmeyen Faydaları

Pilates son zamanlarda dünya çapında popüleritesini yükselten bir spor haline geldi. Bu tesadüf değil çünkü pilates vücut duruşu, esneklik, sğalığınızı geliştirmek ve konsantrasyon gibi faydalar sağlar. Hatta bazı uzmanlar pilatesin çok daha fazlasını yaptığını söyler; vücudunuzun gelen sağlığını korur ve hastalıklarla mücadelenizde size yardımcı olur.

Pilatesin olmazsa olmazı tabiki de doğru nefestir. Doğru nefes hareketlerin verimini ve stressi azaltır. Vücudu esnetir ve kaslarınızı gererek geliştirir. Hareketler yavaş ve dikkatlice yapıldığı için pilates yaparken yaralanma riskiniz de en aza inmiş olacaktır. İlerleyen yaşlarda kaslarınız ile ilgili hastalıkların büyük ölçüde önlenmesi için faydalıdır. Hareketlerin zor olmaması da her yaştan insanın pilates yapabileceği anlamına gelir.

Pilates hareketlerinin itina ile ve yavaşça yapılması bakımından iç organlarınız ve özellikle sindirim sisteminiz için de faydalı olduğu anlamına gelir. Salgılanan hormonları düzenler. Hormon seviyelerini düzenler.

Zorlanmadan karın bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulmanızı sağlar. Uzun süreli ve düzenli pilates yapanların bel ve karın bölgelerinde incelmeler görülür.

Hamile kadınların nefes egzersizleri için ideal bir spordur. Bacaklar ve doğuma yardımcı olan pelvis kaslarının geliştirilmesinde etkilidir.

Pilates tüm vücudu çalıştırmak için geliştirilmiş bir spordur. Aynı zamanda iç organlarınız, hormonlarınız, solunum sisteminiz ve sindirim sisteminiz de yaptığınız pilatesten faydalanır. Nefes ve kan dolaşımınızı güçlendirerek enerji üretiminizi arttırır.

POPÜLER YAZILAR