Saçınız İçin Faydalı Besinler

Saçınız İçin Faydalı Besinler

Saçınızın sağlığı sizin genel sağlığınızı yansıtır. Bu  yüzden saçınızın sağlık durumuna itina ile yaklaşmalısınız. Ona iyi bakmalı ve beslenirken de saçınız için iyi olabilecek ürünleri tüketmeyi ihmal etmeyin. İşte size saçınızın sağlığı açısından faydalı olabilecek bir kaç yararlı besin;

Somon & Sardalya: Saç telinizin sağlığı açısından proteyin yüklü somonu sofranızdan eksik etmeyin. Somon aynı zamanda kafa derisi sağlığı için gerekli Omega-3 yağ asitleri ve D vitaminine de sahip bir besindir. Sardalya da somon gibi saç deriniz ve saç teliniz için faydalı besinlerle doludur.

Alabalık: Saçınız için faydalı olabilecek bir diğer balık da alabalıktır. Bu tatlı su balığı saç tellerinizin güçlenmesinde size faydalı olacaktır.

Kümes hayvanları: Tüm kümes hayvanlarını afiyetle tüketin çünkü hepsinde bol bol protein bulunur. Kümes hayvanları, saç büyümesi ve aşırı dökülmelere karşı size yardımcı olacak çinko, demir ve B12 vitaminlerini içerirler.

Mercimek : Protein kaynağı ve demir, çinko, biyotin barındıran bir yiyecektir. Özellikle et yiyemeyen vejeteryanların saç sağlığı açısından tüketebilecekleri faydalı bir yiyecektir.

Yumurta: Protein, demir ve bir çok faydalı besinle dolu yumartaları sadece saç sağlığınız için değil günlük enerjinizi sağlaması açısından her sabah korkmadan tüketebilirsiniz. Saç dökülmesini önlemek açısından oldukça etkili olan demiri yumurta tüketerek kolayca alabilirsiniz.

Tatlı patates: Saç sağlığınız için çok önemli olan A vitamini deposu bu besini sofranızdan eksik etmemelisiniz. Ayrıca içerdiği beta-karoten ile de saçlarınızın sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

POPÜLER YAZILAR