Sağlığınız İçin Faydalı İçecekler

Sağlığınız İçin Faydalı İçecekler

Hayatımızı güzellştirecek ve içerken aynı zamanda sağlık verecek içecekleri tüketmemiz uzun ve mutlu yaşamak için olmazsa olmaz. Alkollü ya da alkolsüz fark etmez, önemli olan vücudumuza en çok fayda sağlayacak içecekler ibulup onları tüketmektir.

Örneğin alkollü içeceklerden şarabı kesinlikle aşırıya kaçmadan tüketmek. Biodinamik ya da organik şarapları tercih edebilirsiniz. Şarabın hiç şeker içermese bile karaciğerinizi zorlayacağını aklınızdan çıkarmamanız gerekir.

Bira içecekseniz koyu renkli olanlarını tercih edin. Koyu renkli olanların içerisinde açık renkli biralardan daha fazla mineral bulunur.

Tabiki alkolsüz içecekleri de tüketerek sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olabilirsiniz. Örneğin sodayı her gün düzenli bir şekilde içmenizde fayda var. yüksek oranda mineral içeren soda aynı zamanda yapacağınız diyete de eşlik edecek bir içecektir.

Meyve suları da eğer içerisindeki ilaveler sağlığa zararlı değilse sağlık için tercih edilebilir. Çünkü bir meyvenin suyunu içmek içinde bulunan vitamin ve minerallere daha çok ulaşmak anlamına gelir. Vücudumuz sıvı şeylerin içerisindeki faydalı besinleri katı olanlardan daha fazla kullanır.

Tabiki söylemeden geçmeyeceğiz; bol bol su içmeyi sakın ihmal etmeyin.

POPÜLER YAZILAR