Sağlıklı Gibi Görünen Sağlıksız Gıdalar

Sağlıklı Gibi Görünen Sağlıksız Gıdalar

Diyet yaparken seçtiğiniz gıdalara dikkat etmeniz gerekir. Bazı gıdalar sağlıklı sandığınız halde bünyenize düşünemeyeceğiniz kadar fazla zarar verebilir. Bu tip yiyecekleri bile bile yemeyeceğinize göre hangi gıdaların sağlıksız olabileceğini iyi araştırmalı ve bu gıdaların alımı sırasında dikkatli olmalısınız.

Marketlerden alınan salata setleri bol yeşillik ihtiva etmesi bakımından oldukça sağlıklı ve besleyici gibi görünebilir. Oysa marketten alacağınız bir sezar salata tabağında yaklaşık 400 kalori ve 26 gram yağ içerir. Bunun sebebi sizin için hazırlanan bu salataların bol kalorili yağlarla hazırlanıyor olmasıdır. Fast food restoranlarında yiyeceğiniz ve diyetiniz için uygun olduğunu düşündüğünüz bir sezar salatasında ise bir hamburgerden daha fazla kalori bulunur.

Atıştırmak için en iyi şeylerden biri muffinlerdir. Oysa büyük boy muffinler ortalama 4 porsiyondur ve 630 kalori barındırır. İştahınızı kapatması için midenize indireceğiniz bu atıştırmalık belki de bir sonraki öğünden alacağınız toplam kaloriden daha fazlasını içinde bulunduracak ve gereksiz kalori yüklemesi yapmanıza neden olacaktır. Birçok minik keklerde de muffin gibi 20 gram yağ ve 500 kalori bulunur.

Dondurulmuş yoğurtlarda da diyetinizi tehlikeye sokacak büyük miktarlarda yağ ve kalori bulunur. Bu nefis atıştırmalıkları yemeden önce bir kez daha düşünüp bunun yerine kendinize taze meyvelerden oluşan bir tabak meyve salatası hazırlayabilirsiniz.

POPÜLER YAZILAR