Spor Partneriniz ve Siz

Spor Partneriniz ve Siz

Fitness'a başlarken uzun soluklu ve azimli olmanın ne kadar önemli bir etken olduğunu çoğu zaman farkedemeyiz. Zamanla kendimizi spor salonuna gitmemek için bahaneler üretirken bulabiliriz. Spor için motivasyonun önemi çok açıktır ve bu motivasyon da süreklilik gerektirir. Yapılan bir araştırmada, spor salonuna arkadaş grubuyla giden insanların tek başına spor yapmaya çalışan insanların motivasyonundan iki kat daha fazla olduğu ortaya çıktı. Beraber spor salonuna giden insanlar hedeflerine ulaşmak için daha fazla direniyor ve kararlılıkları tek başlarına spor yapanlardan daha fazla.

Spor salonuna sizinle birlikte gelen arkadaşlarınız ile bol bol paylaşımlarda bulunun. Bugün fazladan çektiğiniz şınavları ya da verdiğiniz kiloları mutlaka birlikte kritik edin. Paylaşım aranızdaki bağı güçlendirecek ve motivasyonunuz için uzun vadeli bir katkıda bulunacaktır.

Gülümseyin ve hatta mümkünse bol bol kahkaha atın. Güldüğünüzde vücudunuzdaki mutluluk hormonları tetiklenir. Siz güldükçe bedeninizde sizi daha da güldürecek etkiler meydana gelir. Ayrıca gülmek bulaşıcı olduğu için spor partnerinizi de mutlu edeceksiniz. Böylece sizinle spora devam etmesi daha olası bir hale gelecek.

Egzersiz hareketlerinizi birlikte yapmaya çalışın. Uzman olduğunuz konularda ilgilerinizi birbirinize aktarmayı unutmayın. İnteraktif olun ve paylaşımlarınızın etkilerini birbirinizle paylaşın.

Tüm bunlar birlikteliğinizin devam etmesini ve spordan daha fazla zevk ve fayda sağlamanızı kolaylaştıracaktır.

POPÜLER YAZILAR