Spor Salonunda Bunları Sakın Yapmayın

Spor Salonunda Bunları Sakın Yapmayın

Fitness sınıfları birlikte spor yapmak ve motivasyon için faydalı olabilir. Özellikle tanıdığınız insanlarla birlikte spor yapmak birbirinizi etkilemeniz ve daha fazlası için teşvik etmeniz gibi faydalara yol açar. Fakat bir sınıf dolusu insanla aynı ortamda spor yaparken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır.

Seçeceğiniz spor kıyafetlerinize dikkat edin. Bazı haraketler vücudunuzun gerilmesine ve giysilerinizin zarar görmesine sebep olacağı için egzersizden önce sizinle birlikte esneyecek kıyafetleri seçmeniz en doğrusu olacaktır. Hareket sırasında kıyafetlerinizin yırtılması sizin için kötü bir sürpriz olacaktır.

Spora gelmeden önce mutlaka aynaya son bir kez bakmayı unutmayın. Vücudunuzdaki bir sivilce sınıf arkadaşlarınızın gözünden kaçmayacaktır. Makyajınız ya da kıyafetlerinizdeki eksikleri aynaya bakıp gidermek egzersiz sırasında fark etmenizden çok daha iyi olacaktır.

Başlamadan önce deodorant kullanmayı unutmayın ki hemen yanınızda egzersiz yapan arkadaşınız sizden rahatsız olmasın. Aynı şekilde dün giydiğiniz kıyafetleri giyerek üzerine sinmiş olan ve sizin duyamayacağınız ter kokularıyla yanınızdaki arkadaşınızı rahatsız etmeyin. Dişlerinizi fırçalayarak ağız kokunuzun diğer insanları rahatsız etmemesini sağlayın.

 

 

POPÜLER YAZILAR