Spor Salonundaki İlk Günün Anatomisi

Spor Salonundaki İlk Günün Anatomisi

Spor salonları her zaman çok çekicidir. Düşünsenize her yerde fit kadınlar ve kaslı erkekler varken spor salonunun büyüsüne kapılmamak mümkün değil. Yüksek sesli müzik ile enerji dolu arkadaşlıklar. Sosyal bir partideymişsiniz gibi eğlenerek spor yapmanın keyfi bir başka. Yoksa değil mi? Spor salonuna yeni başlayanların muhtemelen karşılaşacakları bazı ufak sorunlar olabilir. İşte sizin için derlediğimiz sporun ilk günü başınıza gelmesi muhtemel bazı şeyler;

Spor salonuna ilk başladığınız gün giydikleriniz mükemmel bir uyum içerisinde olmayabilir. Ama bu büyük bir sorun değil. Hangi ünlünün spor kıyafetleri uyumlu ki? çoğu ünlünün giydiği alt ve üst eşofmanların renk uyumlarını düşünün. O yüzden bunu kafanızda büyütmeden spora odaklanmalısınız.

Etrafınızda sürekli aynı hikayeyi duymuş olmalısınız; hayatımın aşkı ile spor salonunda tanıştım. Bu muhtemelen koca bir abartıdan ibaret. Hangi erkek terli ve yorgunluktan ölmek üzere olan saçı başı dağılmış bir kadını çekici bulup evlenme teklif eder ki. Aynadaki terlemiş ve bitap düşmüş halinize bakıp motivasyonunuzu sakın kaybetmeyin. Üzülmeyin ve siz yine bu safsataları bir kenara bırakıp sporunuza odaklanın.

Spor salonundaki aletlerle ilk tanışmanızda afallamış olmanız çok normal. İlk gün bu koca aletler size bakar siz de onlara. Aslında onları kullanmayı öğrenmenin ilk adımı etraftakileri izlemek olabilir. Korkmayın spor salonundaki tüm tecrübeli insalar da bir zamanlar sizin gibi sudan çıkmış balık konumunda geldiler salona. Oysa şimdi nasıl da güzel barfiks çekiyorlar. Demekki gözlem yapıp aletlerin nasıl kullanılacağını öğrenmek için çekinmemelisiniz.

Uzun zamandır spor salonunda ter döken arkadaşlarına bakıp yolun daha çok başında olduğunu görebilirsiniz. Bu kesinlikle moralinizi bozmamalı. Sonuçta spor yapmak için bolca vaktiniz var ve siz de onlar gibi olabilirsiniz. Karşınızda kaslarını konuşturan iş arkadaşınız 5 yıldır spor salonuna geliyor ve siz daha bugün mü başladınız? Tamam, gerçekten biraz moral bozucu ama 5 yıl sabredebilirseniz karşınızda dönüşeceğiniz şeyin bir prototipi duruyor. Seçim sizin, azimli olun.

 

POPÜLER YAZILAR