Sporu Sabaha Bırakın

Sporu Sabaha Bırakın

Güne erken kalkıp spor yapmak bedenen ve ruhen size oldukça büyük faydalar sağlar. öncelikle daha verimli olursunuz. Her sabah düzenli spor yaparak güne zinde başlar ve daha tutarlı bir yaşama merhaba dersiniz. Erken kalkmanız gece erken yatmanız için bedeninizin sizi zorlaması demek. Bu da gece yatağa daha erken girip sabah uykunuzu alarak zinde uyanmak anlamına geliyor.

Akşama kadar yoğun bir gün geçirip de akşam olduğunda spor yapmaya gitmek pek olası görünmez. Tüm günün stresi ve yorgunluğu üzerinizdeyken spor salonuna gitmemek için bahaneler üretip durursunuz. Bu durumu engellemek için de sporu sabah yapmak daha mantıklı. Çünkü kan akışınız spora en uygun şekilde pompalanmayı beklerken sizin sporu akşama bırakmanız pek mantıklı değil.

Akşam olduğunda spor salonuna vakit ayıramamanız da olası. İş uzar ve hiç hesapta olmayan toplantılar sizin akşam sporunuzu engelleyebilir. Bunun için de sabah kalkar kalkmaz sporunuzu yapıp işe gider ve akşam olduğunda işin uzaması o günkü sporunuzu yaptığınız için sizi hiç ilgilendirmez.

Gece egzersizleri kortizol seviyenizi arttıracaktır. Bu da uyumanızı güçleştirecek. Bu durumun bir kaç gün devam etmesi sizi doğal olarak gece sporundan soğutacaktır. işte size sporu sabaha bırakmanın faydalarından biri. Spor konsantrasyon ve güzel bir motivasyon gerektirir. Motivasyonunuzu kaybetmeniz sizi spor yapmak için ateşleyen bir mekanizma olmaması anlamına gelecektir. Kendinizi düzenli spor için ikna etmeye çalışıp yaptığınız egzersizin keyfini çıkarın.

POPÜLER YAZILAR