Sürekli Formda Kalın

Sürekli Formda Kalın

Egzersiz deyince herkesin aklına başka şeyler gelir. Kimileri spor salonunda yalnız başına ağırlık kaldırmayı tercih ederken kimileri de egzersiz sınıflarında sosyalleşerek spor yapmayı tercih eder. Bazı insanlar da kendilerine koydukları hedefe ulaşmak için sakin bir yoga egzersizini tercih eder. Hangi yöntem izleniyor olursa olunsun spor yapmak sizi hastalıklardan koruyacak ve vücudunuzun hastalıklara olan direncini gözle görülür şekilde arttıracaktır.

Kalp hızını arttıran bir çok egzersiz vardır ve bunlara genel olarak kardiyo egzersizler adı verilir. Kalp hızının ve dolayısıyla kan dolaşımızın hızlandığında vicudunuza daha çok oksijen girer. Kas dokularınız kendini yeniler ve güçlenir. Kardiyo egzersizler kalbinize iyi gelir, kalori yakmanıza yardımcı olur ve genel sağlığınızı olumlu yönde düzenler.

Vücudunuzu geliştirmek için her yaptığınız egzersiz yağlarınızı yakar ve kaslarınızın daha verimli kullanılmasını sağlar. Bu da kaslarınızdan maksimum verimi almanızı ve günlük yaşamınızda daha rahat hareket edip daha fazla kalori yakabilmenizi sağlar.

Siz spor yağmaya başladığınızda vücudunuzun esnekliği de artacaktır. Esneklik daha az kas ağrısı ve vücudunuzu bir yerden bir yere taşırken daha az efor sarf etmeniz anlamına gelecektir. Ayrıca vücudunuzun esnek olması atletik performansınızı da arttırır. Yaşlanmaya başladıkça esnekliğin faydalarını daha iyi anlamaya başlarsınız. yoga ve plates gibi sporlarda temel amaç vücudun esnekliğini arttırmaktır.

Dünyanın en gözde spor çalıştırıcıları da yapılan fitness çalışmalarına mutlaka vücudunuzun esnekliğini arttıracak egzersizlerin de eklenmesi gerektiğini vurgular. Bu egzersizler fazla kiloların atılması ve vücudunuzun spora olan yatkınlığını arttırmak için çok faydalı olacaktır.

POPÜLER YAZILAR