Tatilde Kilo Almamak İçin

Tatilde Kilo Almamak İçin

Tatilde kilo almamak çok zor gibi görünse de bir kaç şeye dikkat ederseniz tatilde kilo almamanız mümkün olabilir. Bir tatilde ortalama bir buçuk kilo alırız. Açık büfe yemekler, su gibi akan içecekler derken eve döndüğümüzde yanımızda sadece bavullarımızı değil fazladan bir kaç kilo getirmiş oluruz.

Su içerek açlığınızı kolayca bastırabilirsiniz. Yemeklerden önce su midenize ulaşır ve vücudunuz suya da yemek muamelesi yapar ve açlık hissini hızlıca kesmiş olursunuz. Su aynı zamanda metabolizmanızı hızlandırır ve yemekleri sindirmek için vücudunuza yardımcı olur. Yani bu da su içerek daha hızlı kalori yakabileceğiniz anlamına gelir.

Yediklerinize ilave sos katmayın. Soslarda genelde tereyağı, krema ve yapay tatlandırıcılar bulunur ve bu da yazın kilo almanıza sebep olan başlıca gıdalardır. İlla sos alacaksanız da sebze içeren sosları tercih etmenizde fayda var.

Yemek yerken çok konuşan insanlar diğerlerine göre yemeği daha uzun sürede bitirdiği için yedikelrini daha çok yakarlar. Bu durumda yemek yerken konuşun diye bir tavsiye komik gelse de işe yarar. İlk lokma 20 dakika sonra midenize ulaşır ve doyma hissiniz hemen hemen bu süre sonunda beyniniz tarafından size iletilir. Ne kadar yavaş yemek yerseniz doyma hissi anında o kadar az yemek yemiş olursunuz.

Son bir ipucu daha; ayakta atıştırmak sürekli oturup yemek yemekten 9 kat daha fazla kalori yakmanızı sağlar.

POPÜLER YAZILAR