Tatlı Bağımlıları İçin Alternatif Besinler

Tatlı Bağımlıları İçin Alternatif Besinler

Şekerli tatlılar, pastalar ve çukulata yemek ne kadar keyifli olsa da aşırı şeker yüklemesi açısından vücudunuz için oldukça zararlı bir öğün olabilir. Çok şekerli gıdalar yemek yerine aynı keyfi tadacağınız pratik bazı yiyecekleri tercih edebilirsiniz.

Canınız şekerli şeyler çektiğinde kolay ulaşabileceğiniz bir meyve sepetine elinizi atıp sağlıklı bir atıştırma yapabilirsiniz. Sulu ve leziz bir meyvenin size çukulata ya da bisküviden daha yararlı olacağı kesin. Zaten meyveyi yedikten hemen sonra şekerlemelerden uzaklaşmış olacaksınız.

Sağlıklı diyet planları yapın ve bu plana harfiyen uyun. Bu tip sağlıklı diyetlerde size tatlı kaçamağı yapmanıza olanak verecek ufak kaçamak vakitleri mutlaka bulunur. Düzenli ve planlı diyet yaparak hem şekeri abartmamış hem de ihtiyacınız olandan fazlasını tüketmemiş olacaksınız.

Yeterince uyumayan insanlar genellikle ihtiyaçları olan enerjiyi şekerli gıdalardan almaya çalışırlar. Düzenli uyku bedenen olduğu gibi ruhen de faydalıdır. Uykunuzu yeteri kadar aldığınızda ihtiyacınızdan daha fazla şeker almamaış olacaksınız.

Yukarıda saydıklarımızı denemiş ve yine de çukulata yemeye devam ediyorsanız bitter çukulata yiyin. Bitter çukulatanın da %70'i kakao olanlarını tercih edin. Kalori miktarı ve içinde bulundurdurğu antioksidanlar bakımından bitter çukulata size en az zararı verecektir.

 

POPÜLER YAZILAR