Teknoloji Ruh Halinizi Olumsuz Etkilemesin

Teknoloji Ruh Halinizi Olumsuz Etkilemesin

Teknoloji hayatımızın her yerini işgal etmiş durumda. Zamanımızın çoğunu mutlaka bir elektronik cihaz ile geçiriyoruz. Oyalanma ya da iş aracı olarak kullandığımız teknolojik araçların sağlığımıza nasıl zarar verebileceğini okuyunca çok şaşıracaksınız.

Çok fazla tv izlemek sizi öldürebilir: Vakit geçirmek için en iyi yollardan biri gibi görünse de televizyon karşısında çok vakit geçirmek size zarar veriyor olabilir. Amerikan Kalp Derneği Dergisi'nde göre, düzenli olarak günde 3 saatten fazla televizyon izlemek erken ölüm riskini iki katına çıkarabilir. Aynı araştırma arama sürüşü ve bilgisayar kullanımını da test etmiş ancak televizyonun verdiği zararı hiç bir aktivitenin vermediği görülmüş.

İnternetten yemek fotoğraflarını takip etmeyi abartmayın. Tüketici Psikoloji Dergisi'nde araştırmaya göre yemekten önce internetten yemek fotoğraflarına bakmak yenecek olan yemekten tatmin olmayı azaltıyor. Böylece yedikleriniz sizi doyurmuyor. Bu da daha fazla yemek yemek anlamına geliyor. Kısacası siz siz olun yemekten önce telefonunuzu masadan uzak bir yere koyup yiyeceğiniz yemeğin keyfini çıkarın.

Olumsuz haberleri okumak sizi hayata küstürebiliyor. Özellikle sürekli kötü haberleri ardı ardına okumak psikolojiniz üzerinde olumsuz etkiler oluşturuyor. Ayrıca arkadaşlarınızın karamsar mesajlarını görünce de aynı karamsarlığı kendi hayatınıza en kestirme yoldan aktaermış oluyorsunuz. Bundan kaçınmalı ve internette gezerken ruh halinizi bozabilecek içerikleri ziyaret ederken daha dikkatli olmalısınız.

POPÜLER YAZILAR