Temiz Yaşam Felsefesi

Temiz Yaşam Felsefesi

Temiz ve sağlıklı gıdalarla beslenmek daha uzun ve mutlu bir hayat için olmazsa olmaz şartlardan biridir. Temiz yaşamanın hayatımıza entegre edeceğimiz bir yaşam tarzı olması da çok önemlidir. Sonuçta temiz yaşamak dediğimiz şey bir moda ya da yazın yapıp kışın elimizin tersiyle itebileceğimiz bir diyet programı değildir.

Hayatımıza sokup hayatımızdan tamamen çıkaracağımız bazı gıdalar mevcut. Örneğin gluten içeren yapay ürünlerden kaçının. Markete gidip glutensiz ürünler alın. Bunların içinde muhtemelen yapay tatlandırıcılar ve şeker olmayacaktır. Peki bunları yerken tatlandırmak durumunda kalırsanız ne yapacaksınız? Tabiki doğal ürünler ile tatlandıracaksınız. Bal en iyi doğal tatlandırıcı olarak görülür. Bunu marketten aldığınız gluten içermeyen kurabiyelerinizi tatlandırmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yüksek şeker ihtiva eden meyvelerden kaçınarak vücudunuzun şeker alımını dengeleyebilirsiniz. Şekeri sadece çayınıza karıştırdığınız bir küp şeker ya da pastanıza döktüğünüz iki bardan toz şeker olarak düşünmeyin. Yediğimiz çoğu meyvede şeker bulunur. Bazı meyvelerde diğerlerine göre çok daha fazla şeker vardır.

Hayvansal yağları tercih edebilirsiniz. Sonuçta atalarımız da bunlarla büyüdü. Kesilen bir hayvanın heryerini iyi değerlendirmeli ve yağlarını da diğer bölümleri gibi rahatça kullanabilirsiniz. Aynı şekilde hayvan sakatatı da vücudunuz için faydalıdır.

Diyet kelimesinin sizin için ne demek olduğunu iyi kavramalısınız. Tüm gün aç kalmayı hedefliyor ve bunun sonucu forma girmeyi hayal ediyorsanız diyet konusundaki düşüncelerinizi bir kez daha gözden geçirmelisiniz. Diyet hiç bir şey yememek değil tam tersi vücudunuz için gerekli gıdaları eksiksiz tüketip doğru bir şekilde çalışmasını sağlamak olmalıdır. Bedeniniz doğru çalışırsa hareket etme kabiliyetiniz sayesinde kalori yakmaya başlar ve işte o zaman kilolarınız günbegün size veda etmeye başlar.

POPÜLER YAZILAR