Ünlülerin Yeni Trendi: Barre Egzersizi

Ünlülerin Yeni Trendi: Barre Egzersizi

Madonna, Drew Barrymore ve Natalie Portman gibi ünlülerin vazgeçemediği yeni bir egzersiz türünden haberiniz var mı? Barre denen bu egzersiz, yoga ve pilates hareketleri ile baleyi birleştiren faydalı bir vücut geliştirici spordur. ABD ve Avusturalya'da yeni pilates olarak adlandırılmaya başlaması tesadüf değildir.

Güzel, uzun ve yağsız bir vücudun oluşmasını sağlarken aynı zamanda kaslarınızı da güçlendirir. Vücudunuzun şeklini değiştiren hızlı sonuçlar almanızı sağlar.

Pilates ya da yoga yapanlar bilir; bu iki spor nefes egzersizleri ve sakin pozisyonları ile sizi rahatlatır. Kaslarınızı yavaş da olsa çalıştırmanızı sağlar. Fakat yoga ve pilates yaparken gerçek anlamda vücudunuzun şekle girmesini ve kaslarınızın güçlenmesini istiyorsanız Barre Egzersizi tam da size göre. Özellikle yeni annelerin vücutlarını gebelikten önceki hale sokmak için daha hızlı bir spor düşünülemez bile.

Barre, popüleritesi hızla artan ve sürekliliği yüksek bir spordur. Başlayanların çoğu bellye devam ediyor ve faydalarını da çok kısa sürede görmeye başlıyorlar. Spor salonuna bir heves başlayıp kısa sürede spor salonuna gitmekten vazgeçmiş insanlardansanız bir de belle egzersizlerini deneyin. Kısa sürede vazgeçmeyeceksiniz çünkü hem eğlenceli hem de sonuçları kısa sürede kendini gösterecektir.

4 haftalık bir sürede 10 derse gitmeyi başaran bir insan etkilerini kendi gözleriyle görmeye başlayacaktır. Daha hızlı bir sonuç için 4 hafta süre içinde ve haftada 3-4 kez belle egzersizi yapabilirsiniz. Sınıfla ya da yalnız yapabileceğiniz bu egzersizden maksimum fayda sağlayabilmek için en önemli etkenin azimle devamlılık olduğunu unutulmamalıdır.

POPÜLER YAZILAR