Uyku Kesintileri Sağlığınızı Olumsuz Etkiliyor

Uyku Kesintileri Sağlığınızı Olumsuz Etkiliyor

Gece sık sık uyanıp uykunuzun bölünmesi uyku eksikliği ve uyku bozukluğuna neden olabiliyor. Tel Aviv Üniversitesi Psikolojik Bilim Okulu'nda bir profesör öğrencileri üzerinde uyku ile ilgil ibir deney yaptı.

Gece 8 saat kesintisiz uyuyan ve uykusunu bölünmüş şekilde alan öğrencileri sabah bir dikkat ve duygu yoğunluğu sınavına dahil etti. Sonuçlar tahmin edileceği gibi çıktı. Kesintisiz uyuyan öğrenciler uykusunda kesintiler yaşayan öğrencilere göre duygu ve dikkat bakımında daha olumlu sonuçlar veriyordu. Bu beklenen bir sonuçtu ve uykusuzluk problemi yaratan bu durumun duygu ve dikkat yoğunluğunuzu olumsuz etkileyebileceği kanıtlanmış oluyordu.

Birkaç gece tekrarlanan gece uykusu kesintileri ileriki zamanlar için çeşitli olumsuz sonuçlar doğruabiliyor. Bu kesintiler artarak devam eder ve uykuyu tam alamama ile sonuçlanırsa birçok psikolojik ve fizyolojik sorunla karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

Bu duruma maruz kalmak zorunda kalan insanlar için önerilen şeylerden biri tıbbi yardım almalarıdır. Doktorunuz bölünen uykunuzun sebep ve sonuçlarını iyi analiz edip sizi bu sorundan kurtaracak yöntemleri uygulamanız için size rehberlik edecektir.

POPÜLER YAZILAR