Vücudunuzun Limitlerini Zorlayın

Vücudunuzun Limitlerini Zorlayın

Buz gibi bir havada düşünce gücünüzü kullanarak üşümemeyi sağlayabilir misiniz? Tibetteki rahipler bunu başardıklarını iddea ediyor. Yapılan bir araştırmada düşünce gücünü kullanarak vücut ısısını bir kaç derece yükseltmeyi başardılar. Kan damarlarının genişlemesi, terleme gibi doğal soğutma yöntemlerini devre dışı bırakarak vücudunuzu sıcak tutabilirsiniz. Bunu yapmak için yoğun bir egzersiz ve sıkı bir çalışma yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Bu bilgi kesin olmamakla birlikte işe yaradığını söyleyenler yok değil.

Eklem Ağrılarınıza Bakarak Hava Tahmininde Bulunabilir misiniz?

Birçoğumuzun dedesi eklem ağrılarını göstererek havanın bozacağını tahmin etmiştir. İşin ilginç yanı, bu tahminler oldukça isabetli sonuçlar verir. Bu yöntem tabiki bilimsel kabul edilmez ama isabet oranı da hayli fazla olduğu için bazı insanların dikkatini çekmiştir. Örneğin Tufts Üniversitesi'nde sıcaklık düştüğü günlerde diş hastalıkları başvurularının arttığı gözlemlenmiştir.

Herşeyi Hatırlayabilir misiniz?

İnsanların çoğu sabah kahvaltısında ne yedeğini hatırlayamazken bazı insanlar olağan üstü bir özelliğe sahiptir; gördükleri herşeyi hatırlarlar. Fotoğrafik hafıza denen ve görüntülerin beyne fotoğraf olarak kaydedildiği hafıza biçimi bazı insanların oldukça başarı ile kullandıkları bir yöntemdir. Fotoğrafik hafızasını kullannan insanların çoğu diğer insanlara göre daha fazla şey hatırlar. İşin en ilginci ise bu yeteneğinizi geliştirebileceğinizi düşünen insnaların sayısının her geçen gün artmasıdır.

Geleceği Görebilir misiniz?

İnsnaların yaşadıkları zamanın ilerisini sezinlemesi bir efsane olarak kalmaya devam ederken bazı araştırmalarda kalbin sezgi gücünün ne kadar büyük olduğu görüldü. Bu araştırmalar çok yeni olduğu için henüz kesin bir bilgi olmamasına rağmen yakın zamanda "kalp gözü" denen olgunun gerçek olduğunu duyarsanız şaşırmayın.

POPÜLER YAZILAR