Vücut Geliştirici Harika Sporlar

Vücut Geliştirici Harika Sporlar

Spor salonunda spor yapmak ya da dışarıda tempolu yürüyüş dışında vücudunuza iyi gelecek başka sporları denemek ister misiniz? Macera dolu bu sporlar size başlarda biraz zor gelebilir fakat rutin egzersiz programınızın dışına çıkmak hem size hem vücudunuza iyi gelecektir. İşte size bahsi geçen harika sporlardan bir kaçı;

Yeni Zirvelere Ulaşın

Bulabildiğiniz her yere tırmanın. Bu engebeli bir dağ olabileceği gibi alışveriş merkezindeki bir tırmanma alanı da olabilir. Geriye baktığınızda içinizi kaplayan o heyecanı tatmalı ve yükseklerde gezinmelisiniz. Sizde uyandıracağı adrenalini bir düşünün. Yeni başlayanlar için elbette çok dik olmayan fakat sokakta yapılacak rutin koşulardan daha çok yoracak bir yer seçilmeli. Bunun yanında dağa tırmanacakların gerekli ekipmanı ve güvenlik önlemlerini almaları hayati bir zorunluluk olduğunu hatırlatalım. Tırmanma sporunun hem fiziksel hem de zihinsel bir aktivite olduğunu aklınızdan hiç çıkarmayın.

Akıntıya Kapılın

Elinizdeki kürekle akıntıya karşı koymak elbette kolay olmayacaktır. Ama heyecanı düşündüğünüzde bunu yapmaya değer. Neredeyse tüm kaslarınızı çalıştıracağınız bu sporu grup halinde ya da tek başınıza yapabilirsiniz. aynı şekilde kano yanında kendinizi dalgalara bırakabilir ve sörfü deneyebilirsiniz. Sörf hiç kuşkusuz kolay olmayan ve sıkı bir eğitimden sonra yapılabilecek bir spordur.

Yokuş Aşağı Salının

Dağ bisikleti kullanabilir ve kendinizi iki tekerlek üzerinde dik bir dağın tepesinden bırakabilrisiniz. yeni başlayanlar için tehlikeli bir spor olsa da usta bisikletçiler için biçilmiş kaftandır. Yaşatacağı adrenalini bir düşünün ! Yokuş aşağı hızla ilerlerken snowboard kullanmak gibi bir heyecana kapılabilirsiniz. Tek fark iki elinizde kontrol edilmesi gereken bir direksiyonun olmasıdır. Bu da snowboarddaki gibi bacaklarınız ile değil elleriniz ile kontrol etmeniz gereken bir aracı sürüyor olmanızdır.

POPÜLER YAZILAR