Yaza Damga Vuran Fitness Trendleri

Yaza Damga Vuran Fitness Trendleri

Yaz gelince fitness yapanların sayısında gözle görülür bir değişim gerçekleşir. Tüm kış fitness yapıp yazın plajlara çıkmak ve çalışmaların neticelerini herkesle paylaşmak bir fitness tutkunu için paha biçilmez bir tatmindir.

Yazın fitness yapmanın da değişik türleri vardır. Özellikle trend olmuş bazı egzersiz türleri mevcut.

Mesela uzmanlar vücudunuza egzersiz etkisi yapacak spontane aktiviteleri tavsiye ediyor. Örneğin asansör kullanmak yerine merdivenleri inip çıkabilirsiniz. Ya da yakın yerlere araç kullanmadan yürüyerek gidebilirsiniz. Planlı yapılan spor çalışmasına ek olarak hayatınıza kattığınız bu ufak hareketlenmeler size sağlıklı bir vücut olarak geri dönecektir.

Bir diğer yaz fitness trendi de genelde göletlerde (yani sakin sularda) yapılan ayakta kürek çekmektir. Bu son zamanlarda çok popüler oldu çünkü bir nevi yoga gibi vücudunuzu dengede tutmaya çalışırken bir çok kasınızı aynı anda çalıştırmak durumunda kalıyorsunuz.Bir sörf tahtasını ayakta durarak uzun bir kürek ile hareket ettirmeye çalıştığınızı düşünün. Gerçekten çok zevkli ve bol kalori yakıcı bir spor.

Wipout tarzı yarışmalarda yapılan egzersiz de son zamanalrın en popüler çalışmalarından biri haline geldi. Bu engelli yarışlar gruplar halinde yapılan ve belli bir hedefi olan fitness çalışmalarıdır. Bu spor türü de çok çekicidir çünkü içinde adrenalin, hırs, eğlence ve tabiki bol kalori yakma şansı bulunuyor.

Çamura bulanmış şekilde tırmanarak duvarları aştığınızı ve bunu yaparken yanınızda sizinle yarışan kişinin iş arkadaşınız olduğunu düşünün. Bu tip bir egzersizden sonra spora bir daha asla eskisi gibi bakmayacaksınız. Artık spor sizin gözünüzde çok daha farklı bir konuma yerleşmiş olacak.

Sonuçta şunu asla unutmayın ki; yaptığınız spor ne olursa olsun yediklerinize de dikkat edip aradaki dengeyi iyi sağlamanız sağlığınız için çok önemlidir.

POPÜLER YAZILAR