Yazın Kilo Almamanızın Sebepleri

Yazın Kilo Almamanızın Sebepleri

Yaz mevsimi geldiğinde aklımıza sıcak bir gün ve havuz kenarında yudumlanan lezzetli ve kalorisi yüksek içecekler gelir. Peki tüm yaz sürekli bir şeyler atıştırmamıza rağmen diğer mevsimlere göre daha kilo almamızın sebebi ne olabilir? Bir çok nedeni var bunlardan bir kaçını sıralamak gerekirse;

Öncelikle yaz demek daha fazla hareket demek. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki yaza girerken egzersiz yapanların sayısı gözle görülür oranda artıyor. Kış ayları sonbaharın da etkisiyle depresyonu ve içe kapanıklığı arttırıyor. İnsan hiç hareket etmek istemez oluyor. Fakat baharın yaklaşmasıyla birlikte spor salonları dahil dışarı da spor yapanların sayısı hızla artıyor.

Ayrıca yazın dışarıda yapılan aktivitelerin sayısında da büyük bir artış oluyor. Hareketli bir hayat size yediklerinizi kolay yakma imkanı doğuruyor. Ayrıca sıcak hava iştahımızı kesip daha az yeyemize sebep olabiliyor. Yazın çoğunu sıvı tüketerek geçirmemiz de kilo alımı konusunda bize olumlu bir etki oluşturuyor.

Yazın yaklaşmasıyla spor yapma eğilimindeki artış ve sıcaklığın yükselmesiyle gelen iştahsızlık farkında olmasak da bize sağlıklı bir yaşam için en uygun şartları oluşturuyor. Yazın verdiğiniz kiloları kışın bolca yemek yiyerek tekrar kazanıyor ve diğer yaz için hayaller kurmaya devam ediyoruz.

POPÜLER YAZILAR