Yoga Hocanızın Sizden İstediği Şeyler

Yoga Hocanızın Sizden İstediği Şeyler

Yoga Bağımlısı Olmayın : Her gün yoga yapmak zorunda değilsiniz. Vücudunuzun günlük yaşamda ihtiyaç duyacağı başka şeyler de var. Örneğin alışverişe çıkmak ya da güzel bir kitap okumak ya da tv karşısına geçip şekerleme yapmak. Tüm sporlarda vücudunuz mutluluk hormonu salgılar ve zamanla sporun müptelası olursunuz. Bu yüzden bazı insanlar günlerinin çoğunu spor salonunda geçirir ve spor bağımlısı olduklarının farkına varamazlar.

Acemi Olmanın Tadını Çıkarın : Tüm hareketleri profesyonel şekilde yapmanız çok zor. Bunu sizden istemek de haksızlık olur. Zaten bu durumda yoga çalışan bir öğrenci olmak yerine yoga ustası bir eğitmen olmaya başlamışsınız demektir. Yogaya yeni başlandığındaki heyecan, istek ve çalışma azmini bir düşünün. Kim bu hevesin sürekli böyle kalmasını istemez ki? İş böyle olunca yogayı bir görev gibi görmek yerine sizi eğlendirirken sağlıklı biri olmanızı sağlayan güzel bir aktivite gibi görmeye çalışın.

Yoga Yapmak İçin Esnek Olmanıza Gerek Yok : Bazıları yoga yapamadıklarını çünkü yeterince esnek olmadıklarını söyler. Bu çok kirlenmeden banyo yapmamak gibidir. Banto yapmak için çöp gibi kokmanıza gerek yok. Yoganın amacı zaten size esneklik kazandırmak olduğu için yogaya başlamanın kuralı esnek bir vücudunuz olması değildir.

Zorlanacağınız Hareketleri Yapmakta Israrcı Olmayın : İnsanlar inanılmaz yoga pozisyonlarını instagram, twitter, facebook gibi sosyal ortamlarda paylaşırlar. Fakat bu onların sürekli o hareketlerle yoga yaptıkları anlamına gelmez. Bu fotoğraflara bakıp özenmek yerine vücudunuzu dinleyip size en uygun olduğuna inandığınız hareketler üzerinden yoga egzersizinizi tamamlayabilirsiniz. Unutmayın yoganın en harkulade ve faydalı pozisyonlarından biri ayakta dim dik durduğunuz pozisyonlar olarak görülüyor.

Yoga Dışarıdan Nasıl Görüneceğiniz ile İlgili Değil, Sizin Nasıl Hissettiğiniz İle İlgilenir : Yoga yaparken dışarıdan bakanların sizin hakkınızda ne düşündüğü neden bu kadar önemli olsun ki! Süslü giysiler, markalı taytlar, rengarenk tozluklar.. Tüm bunlar güzel şeyler ama günün sonunda yaptığınız yoganın zihniniz ve bedeniniz üzerine olan etkisine katkıda bulunmayacaklar. Siz yaptığınız hareketlere konsantre olup zihninizi açarken bırakın da sizi izleyenler istedikleri şeyi düşünsün.

POPÜLER YAZILAR