Yoga İle Güçlenin

Yoga İle Güçlenin

Yoganın vücudunuz için faydaları tartışılmaz. Sadece bedenen değil ruhen de sizi istediğiniz forma sokabilir. Önemli olan yoga hareketlerini doğru yapmak ve yogayı hayatınızın bir parçası haline getirebilmek.

Yoga yapmaya başlamak için esnek olmak zorunda değilsiniz. Yoganın kendisi zaten sizi esnek yapmak için var. Bedeninizi yormadan başlayacağınız egzersizlerde ilerledikçe vücudunuzun esnekliği yavaş yavaş artacak ve sizi esneklik gerektiren yoga pozisyonları için hazır hale getirecektir. Sabır anahtar kelimeniz olmalıdır. Sonuçta Roma da bir günde inşaa edilmedi.

Yoga yaparken hareketler sırasında size engel olmayacak dar giysiler tercih edin. Özellikle altınıza çok sıkmayacak ve kan dolaşımınızı engellemeyecek taytlar giyebilirsiniz. Üstünüze ne giyeceğiniz tamamen size kalmış. Çok bol kıyafetlerden kaçının. Ne kadar rahat kıyafetler seçerseniz yaptığınız yogadan o kadar zevk alacakksınız.

Yoga yaparak kilo vereceksiniz. Düzenli yoga ve kaliteli bir diyet programı ile vücudunuz hızla kilo kaybedecek ve forma gireceksiniz. Vücudunuzu seksi bir forma sokarak kalori yakacaksınız.

Yoganın vücudumuzu değiştirmeye başlaması için ne kadar süre yoga yapmak gerekir? Bu koyacağınız hedefe bağlı olarak değişecektir. Vücudunuzu dinleyin ve aksatmadan güvenli bir şekilde yoga yapmaya devam edin. Haftada 3-4 gün 20 ile 90 dakika boyunca yoga yapabilirsiniz.

Yoga ile nefes alış verişiniz düzenlenmiş olacağı için stress seviyenizi de dengelemiş olacaksınız. Yogada nefes vermek dudaklar hafif kapalı iken burun deliklerinden gerçekleşir. Bu şekilde beyninizin konsantrasyonu artar. Kalp atışlarınız ve nabzınız hafifler. Zihniniz berraklaşır ve kendinizi iyi hissetmeye başlarsınız.

POPÜLER YAZILAR