Yoga İle Kilo Verin

Yoga İle Kilo Verin

Yoganın nimetleri saymakla bitmez. Vücudunuzu şekle sokar, stresi azaltır, uykunuzu geliştirir ve belki de en çok bilineni kilo verdirir. Nasıl mı? Tabiki doğru hareketi doğru şekilde yaparak.

Burda püf nktası her zaman devamlılık olmalıdır. İş böyle olunca tabiki yogadan zevk almalısınız. Hareketleri nazikçe ve sizi yormayacak şekilde yapmaya çalışın. Unutmayın kendinizi yoga yaparken çok zorlamaya ve belki de sakatlamaya gerek yok. Ertesi gün kas ağrıları ile uyanmanın da bir anlamı yok.

Doğru nefes çok önemli. Yoganın belki de en aşina olduğumuz faydası doğru nefes alışkanlığıdır. Vücudumuza bu şekilde doğru ve yeterince oksijen aldığımızda besinlerin yakımı daha da hızlanır. Nefes egzersizleri metabolizmayı hızlandırıp omurgayı rahatlatır.

Yemek alışkanlıklarınızı değiştirin ve yoganın büyülü etkisini siz de keşfedin. Mesela en azından haftada bir kere bir öğün yemek yemeyi deneyin. Yediklerinizi yavaşça çiğneyip müdenize götürün. Besinleri çiğnerken buna konsantre olmaya çalışın ve yuttuklarınızın midenize doğru nasıl ilerlediğini hissetmeye çalışın.

Günde 15 dakika hareketsiz şekilde oturun. Hiç bir şey yapmanıza gerek yok. Sadece oturup kendinizi dinleyin. Tüm sorumluluk ve yükümlülüklerinize kısa süreliğine mesafe koyun. Cep telefonunuzu sessize alıp tüm dünyaya kulak tıkayın. İşe yaradığını ve sizi 15 dakika bile olsa stresten uzaklaştıracağını göreceksiniz.

Tüm bunlar vücudunuzun metabolizmasını hızlandıracak ve kilo almanız konusunda sizi uyaracaktır. Unutmayın iyi bir beslenme ve kaliteli yoga ile kilo vermemek için hiç bir sebep yok.

POPÜLER YAZILAR