Yoga Yaparken Vücudunuza Neler Olur?

Yoga Yaparken Vücudunuza Neler Olur?

Sakin bir yoga beyninize de iyi gelir. Yapılan araştırmalar 20 dk boyunca yoga yapanların beyninleriniz çalışma kapasitelerinde artık olduğunu gösteriyor. Yoğun bir odaklanma beyninizin kontrolünü elinize almanız anlamına gelir. Böylece öfke ve korku gibi duygularınızı daha kontrol altına alma şansınız olur. Ayrıca beyin yoga sırasında mutluluk hormonu salgılar ve bu da doğal tedavi yöntemlerinden biri sayılabilir.

Sinir sisteminiz de yoga sırasında düzene girer. Stress ve kaygılarınızdan yoga ile kurtulmak mümkün diyebiliriz.

Yoganın iyi geldiği bir diğer organınız da akciğerlerinizdir. Sebebi çok açık; derin nefes. Yoga esnasında duruşunuz ve nefes alıp verişiniz en ideal şekli alır. Daha fazla oksijen akciğerleriniz ile birlikte kalbinize de iyi gelecektir.

Hormonlarınızın düzenlenmesi ve bağışıklı sisteminizi onarması açısından yogaya devam etmeniz önerilir. Enfeksiyonlarla baş edebilmek için bağışıklık sisteminizi uyarır.

Kısacası yoga tüm vücudunuzu düzene sokmaya yardımcı bir egzersizdir. Burada püf noktası başladığınız egzersize sürekli devam etmenizdir. Unutmayın devamlı ve hafif bir spor yoğun ama kısa süren bir spora göre her zaman daha fazdalı olacaktır.

POPÜLER YAZILAR