Yolculukta Vücudunuzu Hafifleten Şeyler

Yolculukta Vücudunuzu Hafifleten Şeyler

Sesli Kitap Dinleyin.

Normal bir günde stresten uzak durmanın en basit yolu sesli bir kitap dinlemek olabilir. Bu sayede yaptığınız işe olan konsantrasyonunuzu kaybetmeden zihninizi hafifletmiş ve rahatlatmış olabileceksiniz.

Bisiklet Sürün.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; insanların büyük şehirlerde işe gidip gelirken kullandıkları toplu taşıma yöntemleri bünyelerinde stras yüklemesi yapıyor. Bu durumdan kurtulmanın en basit yolu yürüyüş ya da bisiklet sürmek denebilir. Yürüyüş ile uzun mesafeli iş yolculukları yapılamayacağı aşikar olduğundan geriye bisiklet sürmek kalıyor.

Kan Basıncınızı Düşük Tutun.

İşe gidip gelen iki grub için bir deney yapıldı ve ilk grup yoğun trafik olan bir konumu kullanarak işe gitti. Düşük yoğunluklu yolu seçip işe giden grubun kan basıncının ve buna bağlı olarak stres seviyesinin diğer gruba oranla daha düşük olduğu tespit edildi. Bu deney gösteriyor ki; stresin kaynağı olarak görünen trafikten kaçmak kan basıncınızı düşürecek ve daha zinde işe başlamanızı sağlayacaktır.

Uzun Yolculuklardan Kaçının.

Yolda fazla vakit harcamak kalp sağlığınıza zarar veriyor. Daha çok hareket eden ve daha kısa süreli yolculukları oturarak geçiren insanların kalp ve beden sağlıklarının diğerlerine oranla daha iyi olduğu tespit edildi. Daha fazla hareket sağlıklı kiloya sahip olmayı ve kalp-damar hastalıkalrının azalmasına yol açıyor.

10 Km'den Fazla Yolculuk Etmeyin.

Bu mesafeden daha uzun süreli yolculuklarda kolesterol oranın yükseldiği tespit edildi. Aynı şekilde 10 Km'den uzun süreli yolculuklarda depresyon riskinin de arttığını söylemek yanlış olmaz.

Uykusuzluk.

45 dakikadan daha fazla araç kullanmak uyku kalitesinin olumsuz etkiliyor ve bünyenizi daha bitkin hale gtiriyor. Bunun önüne geçmek için uzun süreli yolculuğa çıkadan önce gece uykunuzu mutlaka iyi almalısınız.

POPÜLER YAZILAR